tlo

 

 

A wszystko zaczęło się od ojca, który wszczepił we mnie miłość do szkła, który pokazał mi tajniki tej wyjątkowej pracy. Godziny spędzone na obserwacji pracy hutników, tylko potwierdziły chęć tworzenia w szkle. Od najmłodszych lat szkło stało się pasją, moją obsesją….


Pierwszą edukację artystyczną zacząłem w Liceum Plastycznym, jeszcze wtedy w Miejscu Piastowym. Pod surowym okiem nauczycieli szlifowałem swoje zdolności manualne. Również moja mama dbała o moją edukację. Liczne książki, do których mnie zachęcała, czas który mi poświęciła. Jednym słowem wychowywałem się w miłości i zrozumieniu do sztuki.  


Kolejnym krokiem była Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na wydziale Ceramiki i Szkła. Podczas studiów w każdą wolną chwilę wracałem do Krosna, gdzie jako student odbywałem samodzielnie praktyki w hucie szkła „Józefina”. Czas spędzony w hucie był, uważam właściwie wykorzystany. Niestety książki nie nauczą tego co- praktyka.


Swoją pracę dyplomową (1997 r)- wazon w technice graal, wykonałem w katedrze szkła pod kierunkiem prof. Zbigniewa Horbowego.
Po studiach współpracowałem z krośnieńskimi hutami „Józefina” i „Deco Glass” oraz hutą szkła gospodarczego w Inowrocławiu –„Irena”, dla których to projektowałem szkło użytkowe.


Od dzieciństwa moim marzeniem było zająć się pracami unikatowymi.  W 1997 roku otworzyłem swoją autorską pracownię. Spod mojej ręki wychodzą szkła unikatowe wykonywane techniką fusing: rzeźby, obrazy, dekoracje.


Od 2009 roku powstał pomysł połączenia sztuki z reklamą, czyli projektowanie unikatowych i prestiżowych statuetek, upominków reklamowych, elementów dekoracyjnych, architektonicznych przeszkleń. Takie połączenie spowodowało jeszcze większe zainteresowanie pracownią. Rzeźby szklane zdobią teraz nie tylko salony ale i gabinety firm. Obrazy szklane przemawiają swoją zmysłowością i energią. Statuetki wręczane są na licznych galach, również i wybitnym osobistością.

W każdym szczególe staram się dbać o profesjonalność, rzetelność, jakość a przede wszystkim oryginalność.


 Unikatowe prace znajdują się w wielu galeriach- nie tylko na terenie Polski. Prace znalazły się też w zbiorach The Corning museum of glass, Corning, USA.